Dentální hygiena - Dentální hygiena Kolín

Přejít na obsah
Dentální hygiena
 
Co je dentální hygiena?

Soubor opatření, která mají zamezit vzniku onemocnění tvrdých či měkkých tkání dutiny ústní. Jedná se zejména o zubní kaz, zánět dásní a parodontózu. Tato opatření zahrnují odstranění zubního kamene a pigmentů z povrchu zubů, následně jejich leštění, fluoridaci, instruktáž ústní hygieny a výběr správných pomůce. V dnešní době se touto problematikou zabývá především dentální hygienistka.

Dentální hygiena ale nemusí spadat jen do preventivních a léčebných postupů. Kdo by dnes nechtěl mít zuby zdravé, ale i krásné? V naší ordinaci nabízíme ále domácí bělení zubů, pískování (AIR-FLOW) i aplikaci dentálního šperku.
Odstranění zubního kamene

Provádí se speciálními koncovkami ultrazvuku, který jemnými vibračními kmity rozrušuje zubní kámen nad dásní i pod dásní. Poté následuje zahlazení povrchu zubu ručními nástroji. Ošetření je šetrné a bezbolestné.
Leštění zubů (depurace)

Následuje po odtranění zubního kamene, kdy je zapotřebí zuby vyhladit leštící pastou a jemným kartáčkem, abychom docilili dokonola hladkého povrchu zubní skloviny a zabránili tak následné tvorbě nového zubního kamene.
Bělení zubů

Bělení je bezpečná a šetrná metoda, která pacientům pomáhá zesvětlit odstín zubů a rozzářit úsměv.

V naší ordinaci provádíme takzvané domácí bělení zubů, kdy tuto metodu provádí pacient sám doma. Každý den si pacient sám nanáší bělící gel do speciálně vyrobených nosičů, nejlépe na noc. Celý proces trvá asi 2-3 týdny.
Pískování (Air-flow)

Trápí-li Vás nevzhledné zabarvení zubů od kávy, vína, čaje či kouření, tak je právě pro Vás pískování ideální metodou, jak získat zpět zářivý a přirozený vzhled Vašich zubů. Směs vody, vzduchu a jemného bicarbonátu pod tlakem tryská na zuby a vrací jim jejich přirozenou barvu.
Pomůcky

V naší ordinaci vás kromě správné techniky čištění naučíme vybrat i vhodné pomůcky pro ústní hygienu.
Mezi oblíbené značky zubních kartáčků našich pacientů řadíme Curaprox, Tepe, Swisdent a Pedro-Peréz.
Dále vám poradíme s výběrem mezizubních kartáčků, zubních past a dalších pomůcek.

NABÍDKA
O nás
ORDINAČNÍ HODINY
Zubní ordinace:

Pondělí, Středa
8.00 – 15.00

Útery, Čtvrtek
8.00 – 16.00

Pátek
8.00 – 14.00

Vytvořeno s WebSite X5
Dentální hygiena:

Pondělí, Úterý, Středa
8.00 – 16.00

Čtvrtek
10.00 – 18.00

Pátek
8.00 – 14.00

Zubní ordinace provádějící běžné stomatologické zákroky
a dentální hygienu.
Zaměřujeme se na prevenci.
Ošetřujeme také dětské pacienty.
Návrat na obsah